Başkanın Mesajı

Merhaba.

Nöromodülasyon Araştırma ve Eğitim Derneği 2013 yılında farklı disiplinlere mensup uzmanlarca kurulmuş bir dernektir. Kuruluş amacı nöromodülasyon konusunda meslektaşlarımızın eğitimlerine katkıda bulunmak ve toplumu bu konuda aydınlatmaktır. Geçtiğimiz 7 yılda pek çok bilimsel aktivite ile bu amaca yönelik çalışmalar yapılmıştır.

Önümüzdeki dönemde de benzer bilimsel aktivitelere devam edilecektir. Bunun yanında bu dönemde daha çok üzerine eğileceğimiz nokta toplumun nöromodülasyon konusunda bilgilendirilmesidir.

Günümüzde nöromodülasyon pek çok hastalıkta hastalarımızın yaşam kalitesini artırmak için kullanılmaktadır. Hareket bozuklukları (Parkinson hastalığı, distoni, esansiyel tremor), kronik ağrılar, idrar ve gaita kaçırmaları, epilepsi, göğüs ağrıları bu endikasyonlardan bazılarıdır. Ülkemizde halen uygulanmadığı bazı tip epilepsiler, bazı psikiyatrik bozukluklar gibi endikasyonlar umut verici gelişmelerdir.

Toplumsal bilgilenmeyi sağlamak için yazılı, sözlü, görsel basın ve sosyal medya mecraları kullanılacak ve bu tedavi ile yaşam kalitesi artırılabilecek olan hastalarımıza yardımcı olmaya çalışılacaktır.

Hem tüm meslektaşlarımızı hem de tüm hastalarımızı derneğimizin aktivitelerini takip etmeye ve destek vermeye çağırıyorum.

Saygılarımla,

Prof Dr Selçuk Peker