Doç. Dr. Atilla Yılmaz, Başkan Yardımcısı

Doç. Dr. Atilla Yılmaz
Başkan Yardımcısı

İstanbul Okan Üniversitesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Anabilim Dalı. Ataşehir Medicana İnternational Hastanesi, Nöromodülasyon Ünitesi.

1974 Hatay doğumlu olan Atilla YILMAZ 2000 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesinden mezun olarak doktor unvanını almış, 2013 yılında ise Mustafa Kemal Üniversitesi’ndeki uzmanlık eğitimini tamamlayarak Beyin, Sinir ve Omurilik Cerrahisi uzmanı olmaya hak kazanmıştır. 2019 yılında Doçentlik unvanını almaya hak kazanan Yılmaz 2015 ve 2019 yıllarında Koç Üniversitesi Hastanesi ve Amerikan Hastanesinde. Prof. Dr. Ali Fahir ÖZER’in gözetmenliğinde özellikle omurga cerrahisi konusunda “Clinical Fellowship” olarak, 2016 ve 2017 yıllarında Florida Üniversitesi Hareket Bozuklukları Merkezi ve Florida Üniversitesi Hastanesi ve Florida Üniversitesi Hareket Bozuklukları merkezinde Prof. Dr. Michael OKUN ve Prof. Dr. Kelly FOOTE ile özellikle Derin Beyin Stimülasyonu ve Nöromodülasyon uygulamaları konusunda “Observer” olarak bulunmuştur.

Uluslararası kapsamlı ve etki değeri yüksek dergiler başta olmak üzere yayınlanan çok sayıda makaleleri, konferans bildirileri ve çok sayıda kitap ve kitap bölümü yazarlıkları olan Atilla Yılmaz halen birçok dergide Beyin, Sinir ve Omurilik Cerrahisi alanında editör kurulu üyeliği ve hakemlik görevlerini sürdürmekte ve yurt dışındakiler başta olmak üzere birçok konferansa davetli konuşmacı olarak katılmaktadır.

Özellikli ilgi alanları arasında Fonksiyonel Cerrahi ve Nöromodülasyon Uygulamaları (Derin Beyin Stimülasyonu, Spinal Kord Stimülasyonu, Sakral Stimülasyon, Baklofen Pompası, Vagal Sinir Stimülasyonu) gelmektedir, bununla birlikte Savaş Cerrahisi konusunda da oldukça deneyimlidir.

Nöromodülasyon ameliyatlarının eğitimi konusunda Yurt içinden ve yurt dışından çok sayıda misafir gözlemcisi mevcut olup ülkemizde ve dünyada birçok yeni nöromodülasyon merkezlerinin açılmasına öncülük etmiş ve birçok ülkede Nöromodülasyon ameliyatlarının ilk kez gerçekleştirilmesini sağlamıştır. Bununla birlikte özellikle Nöromodülasyon konusunda hizmet veren çeşitli uluslararası firmaların danışmanlık ve eğitmenlik görevlerini de yerine getirmektedir. İyi derecede İngilizce ve Arapça bilen Atilla Yılmaz evli ve iki çocuk babasıdır. Halen İstanbul Okan Üniversitesi Tıp Fakültesi Beyin Sinir ve Omurilik Cerrahisi A. D.’ da Doçent Doktor Ataşehir Medicana International hastanesinde Nöromodülasyon ünitesi sorumlusu olarak hizmet vermektedir.